Лоджия Ланци

Музей на площі
Оценка 9110

18 июня 2019Время поездки: 24 февраля 2019
Лоджію спроектували і керували будівництвом Бенчі ді Чоне і Сімон ді Франческо Таленті (1376-1382). Лоджію збудували для зібрань Сіньйорії Флорентійської республіки, урочистих прийнять гостей в присутності міщан, що дало назву Лоджія делла Сіньйорія. Назва Лоджія Орканья походить від помилкової атрибуції Андреа ді Чоне, званого Орканья, будівничого споруди. Після вигнання Алессандро Медічі 1527 тут розміщувались німецькі ландскнехти (італ.Lanzichenecchi - італ. Lanzi) імператора Карла V, що захопили місто і відпочивали перед походом на Рим і що дало сучасну назву лоджії. На даху лоджії 1583 архітектором Бернардо Буонталенті була створена тераса для споглядання церемоній на площі, де сьогодні розміщена тераса кафе.
Готична будівля має по фасаду три арки, оперті на масивні колони. У чотирьох касетонах розміщені мармурові алегоричні фігури чеснот за ескізами Аньйоло Гадді (1383-1386). Над ними йдуть герби родин флорентійських патриціїв. Біля сходів встановлено фігури левів (античний і роботи Фламініо Вацці 1600).

Для відзначення 500-річчя створення Великого герцогства Тосканського лоджію перетворили на музей, де розмістили скульптури з площі Сіньйорії:

- "Персей і Медуза Горгона". Великий герцог Тоскани Козімо I Медічі розпорядився виготовити і встановити на площі Синьйорії бронзову скульптуру "Персей і Медуза Горгона" спеціально замовлену в Бенвенуто Челліні (1545-1554), що мала символізувати перемогу Медічі над республікою. Виповзаючі з її тіла змії символізували міщанські партії, що своєю ворожнечею підривали могутність республіки.

- "Викрадення сабінянок" Джованні да Болонья. 1583.

- "Геркулес і Кентавр" Джованні да Болонья. 1599

- "Менелай і Патрокл" Пьєтро Такка, Лодовіко Сальветті. Копія з наказу Козімо І Медічі з античної статуї І ст.

- "Викрадення Поліксени" Піо Феді 1866

- Шість античних скульптур
На стінах встановлено пам'ятні таблиці про прийняття у Флоренції 1750 Григоріанського календаря замість флорентійського (новий рік 25 березня) та на честь об'єднання Італії (1863).

До лоджії відкритий цілодобовий безкоштовний доступ.

МЕСТА РЯДОМ
ВОПРОС-ОТВЕТ
Нет вопросов