Шварценбергский дворец

Шварценбергський палац
Оценка 9110

19 октября 2020Время поездки: 9 мая 2019
У XVI столітті на Градчанській площі в Празі розташовувалися міщанські будинки, проте після руйнівної пожежі 1541 року тут стали будувати палаци. Однією з таких будівель і є палац Шварценбергов - велична будівля, вигляд якої більше нагадує замок. Його фасад прикрашають чорно-білі розписи, виконані в техніці сграфіто, а сам палац є відмінний приклад так званого чеського ренесансу, який, по суті, є сумішшю мотивів італійського Відродження і чеських традицій.

Будівництво палацу було розпочато в 1545 році одним з найбагатших чеських дворян і головним бургграфом Яном Лобковицьким. Проект резиденції був розроблений архітектором Aвгустіном Галлі в стилі італійського Ренесансу. Закінчилося будівництво палацу в 1576 році, а у 1590 році резиденцію викупив Верховний гофмейстер Чеського королівства Георг Лобковиц. Рід Лобковиц недовго залишався власником палацу: через 4 роки Георгу була присуджена конфіскація майна. З тих пір палац міняв господарів аж до 1719 року, коли перейшов у володіння роду Шварценбергів. У 1723 року нові господарі затіяли його масштабну реконструкцію в стилі пізнього бароко. Здійснював цю ідею архітектор Томас Гаффенекер.

Над фасадом виступають люнетові карнизи, виконані в північно-італійському стилі. Здалеку може здатися, що стіни будівлі обкладені пірамідальної плиткою, але насправді подібну ілюзію створюють розписи, зроблені технікою сграфіто. Загальна площа розписних стін становить понад 7000 квадратних метрів.

Династія Шварценбергів досить довго жила в маєтку, але після закінчення Другої світової війни палац був переданий міністерству оборони Чехословаччини, яке використовувало цю прекрасну будівлю з метою розміщення Військово-історичного музею. Пізніше, в 1991 році, палац був повернутий у володіння Шварценбергів, але ненадовго. Через 11 років колишній музей знову став культурним центром округи, так як тепер він належав Національній галереї. Нові власники почали в 2003 році капітальні відновлювальні роботи, які зайняли більш 4 років. Починаючи з 2008 року і до цього дня, палац являє собою музей чеського барокового живопису.

МЕСТА РЯДОМ
ВОПРОС-ОТВЕТ
Нет вопросов