Индрижская башня

Йіндржішська вежа
Оценка 8110

16 октября 2020Время поездки: 10 мая 2019
Вежа дуже добре відбиває дух стародавнього міста з багатовіковою історією, гармонійно вписуючись в архітектурний малюнок місцевості і доповнюючи його власною неповторною своєрідністю. Крім того, Йіндржішська вежа нині являє собою новий центр культурного життя в Празі.

Тут можна стати свідком унікального концерту музики дзвонів або театрального дійства, відвідати історичну експозицію, що розповідає про всі празькі міські вежі, оцінити оригінальний інтер'єр баштових прольотів, переходів і коридорів, поглянути на місто з оглядового майданчика, розташованого на самому верху, або випити чашечку кави в місцевому кафе.

Розширення міських кордонів Праги і будівництво Нового міста в XV столітті поєднувалось з необхідністю зведення парафіяльної церкви для жителів цього району, яка і була незабаром побудована разом з парафіяльною школою, будинком священика і дзвіницею. Церква отримала освячення в честь св. Йіндржіха і св. Кунгути, в результаті численних реконструкцій протягом століть зараз вона є досить простою в плані неоготичною будівлею.

А ось дзвіниця, незважаючи на значні перебудови, нітрохи не втратила своєї чарівності і до сих вважається однією з видатних готичних архітектурних пам'яток Праги. Побудована вона в 1472-1476 рр., будівельним матеріалом послужив пісковик. Спочатку вона була покрита дерев'яним дахом і використовувалася тільки за своїм прямим призначенням. У 1577 році на дзвіниці було встановлено годинник, прикрашений забавними фігурками.

У 1648 році під час шведської облоги міста вежа використовувалася в якості оборонного об'єкта і зазнала значних пошкоджень. Після пожежі, що сталася в 1745 році, дзвіницю вирішено було перебудувати в стилі бароко. А в 1801 році над містом пронісся сильний ураган, що призвело до знищення даху Йіндржішської вежі.

З 1878 по 1880 рр. міська влада провела повну реконструкцію вежі. Перш за все, їй повернули її готичний вигляд. У 1879 році новий красивий, з маленькими гострими шпилями, долотоподібний дах органічно вписався в готичний силует вежі, що була зведена під керівництвом міського архітектора Йозефа Мокера. Встановлений був і новий годинник, суворіший за своїм дизайном. Бій курантів, що складаються з десяти різноголосих дзвонів, можна почути лише всередині вежі.

Зараз Йіндржішська вежа - найвища кам'яна дзвіниця Праги, висота її становить близько 67 метрів. У вежі всього 10 поверхів. На першому поверсі знаходиться реєстратура та кафе, другий поверх займають виставкові приміщення. На третьому і четвертому поверхах знаходяться торгові ряди і клуби. П'ятий поверх відданий під санвузол. На шостому розташований музей празьких веж, який відкритий для бажаючих щодня з 9.00 до 18.00. Сьомий, восьмий і дев'ятий поверхи займає стильний ресторан «Дзвіниця», а на десятому, самому верхньому поверсі ви знайдете оглядовий майданчик, з якого відкривається приголомшливий вид на місто.

На майданчику знаходиться унікальний музичний інструмент, що складається з десяти дзвонів - карильйон, виготовлений майстром-дзвонарем Маноушком з Збраславу. Тут щороку з травня починається проведення міні-концертів дзвону.

МЕСТА РЯДОМ
ВОПРОС-ОТВЕТ
Нет вопросов