Фантастично

Написано: 18 ноября 2020
Время поездки: 21 октября — 2 ноября 2020
Кому автор советует отель: молодёжь; семьи с детьми; пожилые люди; бизнесмены; одинокие
Оценка отеля:
10.0
из 10
Оценки отеля по критериям:
Номера: 10.0
Сервис: 10.0
Чистота: 10.0
Питание: 10.0
Инфраструктура: 10.0
10 років тому вперше потрапили у Марса Алам. З того часу це наша любов. Цього разу прийшла черга до Брайки. Абсолютно очевидно, що кожен з нас вибирає готель під себе. І абсолютно очевидно, що кожен готель має свою ізюминку. Так-от, Брайка у період корона вірусу.

Територія: доглянута, продумана, надто велика як на мене, але це аж ніяк не мінус, а просто факт.

Харчування: якщо говорити про гастро-тури і зірки Мішлена, то я би не рекомендувала Єгипет як такий. А якщо говорити просто про відпочинок на березі Червоного Моря, то особисто харчування для мене мало впливає на вибір готелю. Я би взагалі рекомендувала собі такий, де видають мінімум порцій і мінімальний вибір страв. Можливо це хоч би якось сприяло тому, щоб не набрати, а скинути кілограм-другий. Адже при " все включено" це зробити в рази важче. Ну але це вже особистий відступ від теми. Харчування більш ніж достатнє і в умовах пандемії просто ідеальне. А якщо ще сказати, що мій чоловік, який не любить рибу, її їв і хвалив, то просто фантастіка.

Номери: якщо врахувати, що в 6 ранку мене вже не було, о 8 вечора ще не було, а о 9 я вже спала, то моя думка про номери певно не надто об'єктивна. Однозначно те, що номери великі. Спочатку поселили в номер у будівлі 6. Номер Стандарт. Просто супер. Недалеко дайвінг центр (про нього буде далі), навіть маленький кусочок моря видно, тихо, пташки. 2 хвилини до моря та ресторану. 3 хвилини, якщо іти дуже повільними кроками. За дві ночі до від'їзду попросили переселитись у ніби-то superior, бо будівлю закривали на ремонт. Ми не дуже хотіли, але хай вже. Superior у будівлі 3, як на мене, гірший за попередній. Так, там нова ванна кімната і хороша сантехніка. Оце і все. Сам номер аналогічний, нічим не кращий і навіть не більший, а ванна взагалі менша. Море ніби-то видно краще, але це лише на пару міліметрів. А якщо врахувати, що це далі від дайвінг центру, ближче до ресторану на 1 хвилину, але не так затишно і без птахів, як у попередньому, то стандарт явно не програє даному категорії superior. Скажу більше. У Fantazia у цей самий період всіх людей відразу селили у номери вищої категорії, де вони дійсно кращі. Мені також вдалось побувати у червні в одній країні і замість мого самого дешевого стандарту мене поселили у люкс. Просто так. Вірус. Людей нема. Вони ж не втрачають нічого, а як приємно людині. Це одразу зовсім інше відношення до готелю, інші спогади, інші емоції. На мою думку, варто було селити всіх у корпуса 11, 12 та 13, що відразу біля моря. Ми просились туди на дві ночі, коли нас переселяли, адже корпус 11 був заселений (2 інші пустували). Сказали, що і його будуть закривати. Неправда, адже ми бачили, як туди заселяли в переддень нашого від'їзду. Ну таке.

Персонал і сервіс: жодних проблем не виникало. Хороша команда. Так тримати!
Басейн та анімація: не герої мого роману, тому нічого сказати не можу. Але маю підозру, що все Ок.

СПА: Alex гарно вміє впарювати масажі. Ну, єгипетська ментальність і в Брайці залишається єгипетською ментальністю. Жодним чином не хочу нікого образити. Але все ж. Брали парний масаж. Дівчата проговорили між собою майже весь час. Поскаржилась керівництву СПА центру. Не знаю, чи щось допомогло. Брала масаж стоп. Сподобалось. Тоді взяла ще один за більшу ціну, але не 30 хвилин стандартно, а 50. Зробили лише 30. Хотіла влаштувати скандал. Але оскільки то був останній вечір, то нічого не сказала, бо не хотіла псувати собі настрій. Для 5 зірок готелю це просто недопустимо. Скажу так. Якщо ви поціновувач масажу, то ідіть. Але торгуйтесь! Не показуйте, що вам це цікаво. Вам кажуть 30 доларів, а ви 5. Ну тоді маєте шанси зійтись навіть на 10, якщо будете брати кілька. І ще. Рекомендую лише Lobna. Вона справді молодець. Якщо ще раз в Брайці, то моя розмова з ними буде дуже коротка: до побачення єгипетське телебачення. Або 5 доларів. Повторюсь. Якщо ви любите масаж, то пробуйте! Я не хочу сказати, що однозначно не варто. Оскільки власне я їду за морем, то такий махльож (30 замість 50 і балачки) у готелі такого рівня привів мене до такого висновку щодо масажів на всі подальші поїздки до Єгипту.

Море: як неодноразово писалось, рифи по обидва боки чарівної лагуни. Обидва рифи живі і прекрасні. Плавати - не переплавати. Хочеш - на тобі пісок, хочеш - корали, хочеш - взагалі пірс. Риби присутні у достатній кількості. Чим більше плаваєте, тим більше побачите. Живе кілька крокодилів, за якими вже втомлюєшся спостерігати. Одного разу припливли дельфіни у лагуну, десь десяток. Ну казка! Можна піти у бухту сусіднього готелю Аврора (30 хвилин іти). Для різноманітності рекомендую. Якщо піти до пірсу попереднього готелю Queen Marsa Alam (10 хвилин іти), то буде легко і приємно повернутись вплав до свого готелю. Нічого особливого, але кришталево чиста вода, стаї рибок і просто новий досвід. Однозначно вартує того. Від моменту, коли я залишила свій лежак і виплила назад біля свого ж лежака минула рівно година. Вартує того. Черепаху бачили двічі за 12 днів. Так, їх тут менше у порівнянні з деякими іншими готелями регіону. В цілому ж море фантастичне. 10 з 10. За чим туди в принципі і їду.

І нарешті ГОЛОВНЕ.
Їхала і брала 2 серйозні книги, сказавши чоловіку, що не брати ніяких грошей, бо я точно абсолютно нікуди не поїду, на жодну екскурсію, в жоден магазин, навіть безкоштовно, я буду лежати на своєму одному лежаку біля моря з 6 ранку і лише плавати та лежати. Але сталось не так.... І я безмежно вдячна долі, що цей хлопчина з дайв-центру таки вболтав нас спробувати.

ДАЙВІНГ-центр. Ми пробували занурюватись з аквалангом, їздили неодноразово на деякі екскурсії від дайвінг центрів готелів, у яких жили. Але жоден з них не іде ні в яке порівняння з дайвінг центром Coraya Divers у Брайці. З ними поїхали на екскурсію побачити морську корову. Молодці!!! Так, ми її бачили, відпочивавши якось у Fayrouz Plaza. Але... Але навіть відпочивавши якось у The Three Corners Equinox, куди ми і їздили цього разу за коровою, дайвінгісти того готелю не пропонували і не говорили про трюки (вистежування), як роблять хлопці з Брайки. Але корова коровою, найзахоплююче те, що ми стали дайверами і лише тепер змогли по-справжньому відчути всю чарівність підводного світу. Сказати, що нам сподобалось - це нічого не сказати. Так, в деякий момент може важко, щось не зовсім виходить, але це того точно вартує. Я шкодую лише про те, що я не зробила цього раніше, років 20 тому. Або хоча б 10, коли вперше потрапила в Марсу. В результаті у нас по 10 занурень і сертифікати Advance Adventure. Починається все з Open Water (4 занурення), але я відразу рекомендую брати або принаймні планувати більше, адже мої по-спражньому приємні занурення почались з 5-го. До того то маска текла, то вуха, то ще щось. Занурення - це щось особливе.
Я безмежно дякую всій команді Coraya Divers у Брайці за те, що відкрила нам інший світ. Це вав, це клас, це любов на все життя. Звичайно, що особлива подяка нашому найкращому у світі інструктору Haitham A.Sattar, якому ми бажаємо багато учнів і точно знаємо, що кожному з них він вікриє цей неймовірний світ. Haitham, ти пробач за те. що так тупила часом. З buoyancy в мене все буде добре, а з маскою я розібралась, ти знаєш. Ти великий молодець! Ти професіонал! Ти умнічка! Ти хороша людина! Ти приклад єгиптянина, на якого варто рівнятись. Ми ще зустрінемось з тобою! І я пам'ятаю про капелюх. Наші вітання також Chris, якому вдалось підібрати таку команду, так вдало керувати ними і створити відповідну атмосферу. Ми бажаємо вам успіху, щастя, всього найкащого і якнайшвидшого закінчення цієї пандемії. ДЯКУЄМО вам! А всім, хто ще не став дайвером, рекомендуємо Coraya Divers у Брайці.
І до речі, у Брайці, наприклад, є Nemo City, де можна побачити дійсно багато рибок немо. Дуже гарно! Єдине але. Вони на глибині 21-25 метрів. Тому тут шансів нема, треба занурюватись, таке неможливо пропустити.

P.S. Перетнулись із швейцарським дідусем поважного віку, який дайвінгує вже 40 років, побувавши навіть в Судані. Показав свою папірку, на якій записує роки і місця. Вразило. І коли він відкриває ці записи, то автоматично переноситься на роки назад у Шарм, з якого починаються записи, чи на Майорку, де нема нічого такого, але краще, ніж нічого, чи у Брайку, в яку тепер регулярно приїжджає в кінці жовтня-на початку листопада, щоб продовжити літо і зменшити осінь, яку він не любить. Я не знаю, скільки ще проживе цей дідусь, але бажаю йому ще не один рік дайвінгу. Можливо ми з ним ще пересічемось. Хотілося б. Та скільки б йому не відміряла доля, своє життя він точно прожив недаремно, є що згадати і куди повернутись думками. І роль моря у житті цієї окремо взятої людини я б не применшувала. Побільше б серед нас таких, як він. Плавайте! Занурюйтесь! Набирайтесь вражень та емоцій! Продовжуйте життя! Воно того варте.